آیلاوب ، یاری گر کسب و کار شما

تماس : 09120225173

شبکه های اجتماعی :

13 ویژگی یک سایت موفق حرفه ای

اگر در صدد هستید یک سایت موفق در پیرامون کسب و کار خود داشته باشید، با آیلاوب همراه باشید تا 13 ویژگی یک سایت موفق را مرور کنیم.

اگر شما دارای یک وب سایت با ورودی گوگل بالا هستید و نرخ تبدیل شما بالا می باشد، به طور قطع و یقین وب سایت شما دارای ویژگی های منحصر به فردی است که نمی توان این موارد را بررسی نکرد. پس با مقاله ی 13 ویژگی موفق ساز یک وب سایت حرفه ای در آیلاوب همراه ما باشید.

یکی از ویژگی های مهمی که برای درآمد بیشتر یک کسب و کار بسیار مهم و ضروری می باشد، وجود یک وب سایت حرفه ای می باشد. در واقع کاربرانی که از گوگل و روش های دیگر به سایت شما مراجعه می کنند از طریق یک وب سایت حرفه ای می توان تبدیل به مشتری واقعی شوند. آیلا وب نیاز به وب سایت حرفه ای را برای کسب و کار ها ضروری می داند و تصمیم به انتشار مقاله ای برای بهبود وب سایت ها در نظر گرفته است تا بتوانید کسب و کار حرفه ای داشته باشید.

۱.ویژگی فوق العاده مهم؛ هدف گذاری برای وب سایت می باشد.

یکی از بزرگترین گام های مهم هر کسب وکاری تعیین اهداف اصولی و دقیق می باشد. حتما قبل از اینکه کسب وکاری را شروع کرده باشید، اهداف دقیقی را برای خود بنویسید. ایجاد یک وب سایت برای تفریح و سرگرمی با یک وب سایت برای کسب درآمد کاملا متفاوت هست. قطعا هدف گذاری این دو وب سایت نیز با هم متفاوت می باشد. پس شما بایستی هدف گذاری را در اولویت کاری خود قرار دهید.

۲.تاثیر وب سایت بر روی کسب و کار ها

برای اینکه تاثیر وب سایت را بر روی کسب و کار خود درک کنید باید به این امر توجه کنید که شما با استفاده از وب سایت می خواهید کسب وکار خود را رونق دهید و از طریق آن به درآمد بیشتری برسید. این دلیل برای مفید بودن وب سایت برای کسب و کار شما کافی نیست؟

۳.  کلمات کلیدی کسب وکار خود را بشناسید و از آنها استفاده کنید!

یکی از ویژگی هایی که همه ی وب سایت های موفق با خود یدک می کشند، شناسایی همه ی شاخه های کسب وکار خود می باشد. در واقع آنها حوزه های مختلف کسب وکار های خود را شناخته اند و برای هر حوزه ای کلید واژه ی متناسب با آن را استخراج و استفاده می کنند.

بعد از اینکه صاحبان کسب وکار ها کلید واژه های مختلف خود را استخراج کردند، تصمیم به چگونگی استفاده آنها در وب سایت خود می گیرند. آنها معمولا کلید واژه ها را به عناوینی همچون دسته و یا زیر دسته و …. تقسیم بندی کرده و استفاده می کنند. شما به غیر از عناوین ذکر شده می توانید از کلید واژه ها به صورت تگ  و برچسب نیز استفاده کنید. برای مثال اگر وب سایتی در زمینه طراحی وب سایت دارید، می توانید چندین کلید واژه برای کسب وکار خود برگزینید و آنها را در قسمت های مختلف وب سایت خود نشر دهید.

۴. برای وب سایت خود نیازمند هاست و دامنه ی مناسب هستید.

از ویژگی های یک سایت موفق انتخاب یک هاست خوب برای میزبانی وب سایت می باشد. هاست در واقع مکانی است که وب سایت شما بر روی آن نگهداری می شود. این هاست باید دارای پشتیبانی فوق العاده ای باشد. برای انتخاب نام دامنه برای وب سایت باید به ارتباط مثبت کاربران توجه کافی داشت. اگر شما چندین کلمه ی نامعتبر برای دامنه لحاظ کنید و همچنین هاست نامناسبی نیز برای میزبانی انتخاب کنید، در واقع عمر وب سایت خود را کاهش می دهید و آن را به پایان می رسانید.

۵.طراحی لوگو برای وب سایت خود را جدی بگیرید.

همه ی ما میدانیم همیشه تصویر و کارهای گرافیکی حتما تاثیری بیشتری بر روی کاربران وب سایت دارد. پس درباره وب سایت خود فکر کنید و تصویر سازی داشته باشید تا بر اساس اهدافی که دارید، یک لوگو مناسب طراحی کنید. درنظر بگیرید زمانی که از گوگل یاد می کنیم، در واقع اولین چیزی که در ذهن ما نقش می بندد، تصویر گوگل است. پس نقش لوگو و تصویر را در وب سایت خود جدی بگیرید و با یک لوگوی مناسب و البته شیک، یکی دیگر از ویژگی های موفق یک وب سایت را رقم بزنید.

۶.ظاهر وب سایت خود را جدی بگیرید.

شما با استفاده از عکس های زیبا و کیفیت دار و همچنین فونت یا هر نکته ای درباره ظاهر وب سایت، می توانید وب سایت خود را زیبا جلوه دهید، پس هیچ وقت این کار را رها نکنید. این کارها باعث می شود که وب سایت شما رابط کاربری خوبی داشته باشد. و تجربه ی استفاده را برای کاربر لذت بخش نماید.

به عنوان نمونه وقتی به یوتیوب فکر می کنید، اولین برداشت ذهنی ما درباره رنگ قرمزی است که این وب سایت در طراحی خود استفاده کرده است. انتخاب رنگ برای وب سایت با اینکه واقعا یک کار ساده می تواند تلقی شود ولی قطعا تاثیرگذاری بالایی دارد.

پس ظاهر وب سایت خود را فراموش نکنید. نه اینکه خیلی افراطی زیباسازی را جلوه دهید که واقعا به چشم بزند و نه اینکه تفریط داشته باشید که کلا زیباسازی را رها کنید.

۷. امنیت وب سایت

برای رعایت امنیت یک وب سایت نیاز است یک رمز قوی، ssl  و از reCAPCHA و یک هاستینگ امن استفاده کنید. مواردی که ذکر شد می تواند تا درصد بالایی از امنیت وب سایت شما پشتیبانی کند.

۸. اصول سئو را در وب سایت خود رعایت کنید!

یکی از راه های ورود هر کاربری به وب سایت شما می تواند از  طریق موتور جستجو گوگل باشد. اما برای اینکه در گوگل دیده شوید بایستی یک سری قوانین و شرایطی را رعایت کرده باشید. محتوا و کل وب سایت را بر اساس آن قانون ها تنظیم کرده باشید. بهینه سازی وب سایت برای گوگل و یا هر موتور جستجویی را سئو می گویند. اگر شما توجهی به سئو نداشته باشید، باید از کسب وکار خود خداحافظی کنید.

۹. آپدیت و بروز رسانی وب سایت

اگر دوست دارید یک وب سایت کامل و بی نقص داشته باشید، حتما به آپدیت و بروز رسانی ها توجه کامل داشته باشید، با رعایت این نکته یکی دیگر از ویژگی های یک سایت موفق را رعایت کرده اید. هنگامی که قالب وب سایت شما نیاز به آپدیت دارد حتما به روز رسانی را انجام دهید چرا که در پیشبرد اهداف شما موثر است.

۱۰. بازاریابی را برای کسب و کار خود مهم قلمداد کنید.

شاید فکر کنید که برای تبلیغات و بازاریابی حتما نیاز به هزینه های بسیار زیادی است. ولی این در حالی است که همیشه صرف پول بهترین بازدهی را برای شما به ارمغان نمی آورد. کافی است به این سوال پاسخ دهید که تبلیغات محیطی و بنری تاثیر بیشتری دارد یا استفاده از شبکه های اجتماعی؟ یا اینکه چقدر برای تبلیغات خود از  Google Adwords برای کسب وکار خود استفاده می کنید؟

آیا برای پیشرفت اهداف خود و تحلیل آماری وب سایت از ابزار هایی مانند Google Webmaster یا Google Analytics استفاده می کنید؟

همه ی ابزار های معرفی شده  که در نوع خود بهترین می باشند، پولی نیستند و امکانات ویژه ای را برای شما به ارمغان می آورند. پس صرف هزینه در اولویت اصلی نمی باشد.

۱۱. سرعت یکی از ویژگی یک سایت موفق

الان در زمانی حضور داریم که همه افراد به دنبال سرعت هستند تا در کمتربن زمان ممکن نیاز هایشان را بر آورده سازند. پس اگر شما در کمترین زمان ممکن نیاز های کاربر های وب سایت خود را بر طرف نسازید از ویژگی یک سایت موفق بی بهره خواهید شد. پس همیشه در هر زمان و مکان به دنبال ایجاد یک سرویس بهینه و سریع باشید.

۱۲. محصولات وب سایت شما باید کامل باشد.

محصولات وب سایت شما باید همیشه کامل و البته متنوع باشند. موضوعاتی از قبیل مقالات، صوت، تصویر، ویدئو و ….باید جزوی از محتوای وبسایت شما باشند تا کاربر های وب سایت استفاده کنند. پس ویژگی یک سایت موفق این است که شما در هر موضوعی که قرار دارید بتوانید تنوع محصولاتی در فروشگاه اینترنتی ایجاد کنید و متناسب با اهداف خود به پیش بروید.

۱۳. برخورداری از ویژگی ریسپانسیوی

در حال حاضر افراد بسیاری از گوشی های هوشمند و تبلت ها برای نیازهای خود استفاده می کنند. اگر وب سایت شما از ویژگی ریسپانسیوی بهره نبرد. در واقع طیف زیادی از کاربر های خود را از دست خواهید داد. برخورداری از حالت ریسپانیسوی یکی از عوامل در ویژگی های یک سایت موفق تلقی می شود.

نتیجه گیری

اگر الان شما در شروع یک کسب و کار اینترنتی هستید. وب سایت را کاملا جدی تلقی کنید. در این مقاله ما به 13 مورد از ویژگی های یک سایت موفق پرداختیم تا شما با رعایت آنها در کسب و کار  خود موفق باشید.

آیلاوب

آیلاوب

آیلاوب در زمینه طراحی و توسعه نرم افزار دارای تجربه ی 10 ساله می باشد. رصد هر لحظه ی بازار و نیاز های کسب و کار های موجود، باعث پیشرفت آیلاوب و مشتری های آن شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای درخواست مشاوره یا سفارش طراحی وب سایت، می توانید از طریق فرم زیر اقدام نمایید.

بعد از اینکه فرم پر کردید، کارشناسان آیلاوب در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت. ما هیچ کمکی از علاقمندان دریغ نخواهیم کرد.